poraz i u revanšu

Sparsi nisu uspjeli, Vojvodina ide u finale

okk spars

Tako je Vojvodina sa ukupnih 191:158 iz dva meča plasirala se u finale kvalifikacija za Drugu ABA ligu

Košarkaški Sparsa su danas u Novom Sadu poraženi i revnš susretu polufinala kvalifikacija za ABA 2 ligu od ekipe Vojvodine sa 77:94.

Sparsi večeras nisu mogli parirati puno boljem protivniku od sebe, koji već od prve minute na domaćem parketu uspostavio svoj ritam utakmice.

Vojvodina je nakon uvodnih deset minuta imala prednost od +13 (26:13), do kraja susreta je nisu ispuštali pa je meč završen rezultatom 94:77.

U redovima domaćih su se najviše istakli Boško Bumbić sa 17 poena, te Petar Rakičević i Tyrell Johnoson sa po 13 poena, dok su kod Sparsa najbolji bili Mrquise Moore sa 17 poena i povremeni reprezentativac BiH Ajdin Penava sa 15 poena.

Tako je Vojvodina sa ukupnih 191:158 iz dva meča plasirala se u finale kvalifikacija za Drugu ABA ligu. Tamo će igrati sa boljim iz duela Ilirije i Bosne.

Podsjećamo, Studenti su prvi meč dobili sa 83:81, uzvrat je na rasporedu sutra od 18 sati.