Srbija ostala bez medalje na Eurobasketu

srbija francuska eurobasket

U duelu za treće mjesto, Srbiju savladala Francuska sa 81:68, a pitanje pobjednika bilo je riješeno u trećem dijelu.

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela osvojiti bronzu na Europskom prvenstvu, pošto je u utakmici za treće mjesto u nedjelju izgubila od selekcije domaćina završnice turnira Francuske sa 68:81 (16:16, 16:21, 12:21, 24:23).

Igrači Srbije ne samo da se nisu uspjeli domoći direktnog plasmana na Olimpijske igre u Rio de Janeiru naredne godine, već su ostali i bez medalje na šampionatu.

Francuski selektor Vincent Collet imao je znatno više raspoloženih igrača od kolege Aleksandra Đorđevića, a Francuzi su pokazali i puno više želje za osvajanjem medalje.

Teodosić ubacio samo tri poena

Domaću reprezentaciju je do pobjede predvodio Nando De Colo sa 20 poena i četiri asistencije.

Po 15 poena postigli su Evan Fournier i Rudy Gobert, koji je dodao 14 skokova i tri blokade.

Tony Parker je svoj posljednji nastup za Francusku na Eurobasketu završio sa 13 poena i četiri asistencije.

Strijelce Srbije predvodio je Bogdan Bogdanović s 14 poena, Nemanja Bjelica postigao je 12 koševa, a Miroslav Raduljica 11 poena, uz osam skokova.

Miloš Teodosić je ubacio samo tri poena iz slobodnih bacanja i promašio svih devet šuteva iz igre.

Često spominjana odbrana Srbije tokom pripremnog perioda sada je zatajila, a ništa bolje nije bilo ni u fazi napada.

Uporno su košarkaši Srbije forsirali šut za tri poena, koji ih nije služio.

Šesta bronza za Francuze

Od 31 pokušaja pogodili su osam “trojki”, a posebno su neuspješni bili kapiten Teodosić (0-6), Stefan Marković (2-6), Bjelica (2-6), Bogdanović (2-6) i Zoran Erceg (0-3).

Krajem treće četvrtine “Orlovi” čak četiri minuta nisu uspjeli pronaći put do koša, što su Francuzi iskoristili, došli do maksimalnih plus 16 (58:42) i već tada riješili pitanje pobjednika.

Francuzima je ovo šesta bronza na evropskim prvenstvima; u Sloveniji 2013. godine bili su evropski prvaci, a na putu prema odbrani naslova u polufinalu ih je zaustavila Španija.

Finalna utakmica između Španije i Litvanije igra se u nedjelju od 19:00 sati.