Srebrena medalja za bh. plivačicu Irmelu Peranović

irmela-peranovic

Na Specijalnim ljetnim olimpijskim igrama u Los Angelesu danas su održana finalna takmičenja u plivanju gdje je takmičarka Bosne i Hercegovine Irmela Peranović nastupila u disciplini 50 metara slobodno osvojivši drugo mjesto i srebrnu medalju, prenosi Anadolu Agency (AA).

Ovo je inače druga medalja na Specijalnoj olimpijadi za BiH nakon Adnana Pribišića, koji je jučer osvojio zlatnu medalju u plivanju.

Ženska nogometna ekipa Specijalne olimpijade BiH danas je u drugom krugu takmičenja odigrala utakmicu protiv selekcije Srbije koju je pobijedila sa 8:0.

Kad su u pitanju nastupi atletičara, sutra su na programu borbe za medalje Admira Ašćerića koji će trčati 400 metara i 200 metara, te Vedrane Nović i Kristine Klačar koje će nastupiti u disciplini 200 metara. Stonoteniser Damir Rimac i stonoteniserka Irma Juhić nastavljaju svoje preliminarne nastupe.