sp u košarci

U Srbiji tvrde da su opljačkani u finalu: Sporna situacija desila se 15-tak minuta prije kraja?!

njemacka

Košarkaši Srbije osvojili su srebrenu medalju na Mundobasketu koji se održao u Indoneziji, Japanu i na Filipinima.

Srbija je u finalu izgubila od selekcije Njemačke rezultatom 83:77. Srbijanski mediji tvrde da je njihova ekipa pokradena određenim sudijskim odlukama.

“Srbija brutalno pokradena u situaciji kada se lomilo finale!” piše Telegraf.

Blic piše da “Srbija je morala igrati protiv Nijemaca i sudija”. Identičan naslov je i Kurira.

“Srbija brutalno opljačkana u finalu Mundobasketa”, navodi srbijanski Kurir.

Tvrde da su izgubili finale zbog jedne odluke koju su suci donije 15-tak minuta prije kraja utakmice?!

“Pri rezultatu 55:53 na sredini treće četvrtine, viđena je jedna krajnje sumnjiva situacija. Aleksa Avramović je bez faula zaustavio Dennisa Schroedera, zalijepio mu rampu, dok je plejmejker Njemačke nakon toga rukom, a potom i nogom udario našeg igrača.

Nakon pregledane snimke, meksički sudija Omar Bermudez bez imalo stida i srama potvrdio je odluku”, piše Telegraf.rs.

Spornu situaciju možete pogledati OVDJE.

Inače, Schroeder je bio nezaustavljiv, ubacio je protiv Srbije u finalu 28 poena.