Kvalifikacije za EP

Tok utakmice Italija – BiH (FOTO/VIDEO)

navijaci (3)

KRAJ UTAKMICE Italija je dobila sa 2:1

90’ Džeko dobija žuti karton

86’ GOL Verratti pogađa nakon asistencije Insignea. Sjajno je pogodio preciznim šutem u donji desni ugao gola Šehića

80’ Gojak izlazi, ulazi Cimirot. Kod Italijana je izašao Bernardeschi a ušao Beloti

75’ Džeko se vraća u igru

74’ Sudar glavama Chiellinija i Džeke, nakon čega je našem golgeteru razbijena glava

72’ Prva izmjena u BiH. Izašao je Čivić, ušao je Nastić

70’ Insgine je sjajno šutirao glavom, ali Šehić sjajnom odbranom spašava našu mrežu

65’ De Sciglio ulazi u igru, a izlazi Mancini.

58’ Džeko se izborio za sjajnu šansu, šutirao je ali lopta je pogodila Višću i tako je spašena mreža Italije

55’ Sjajna akcija naše reprezentacije. Sarić puca traljavo pored gola

52’ Kakvu šansu smo propustili. Čivić je pucao kada su svi očekivali da će centrirati, golman je izbacio do Džeke, Dijamant nabacuje, Italijani krajnjim naporima izbacuju iz kaznenog prostora

49’ GOL za Italiju. Lorenzo Insigne pogađa na vrhunski način nakon ubacivanja iz kornera. Loptu je uhvatio volejom, Šehić je bio pokriven. Italija brzo dolazi do izjednačenja.

47’ Gojak je promašio sjajnu šansu, ogromu nakon ubacivanja Bešića. Sjajno smo otvorili drugo poluvrijeme

46’ Počinje drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

45’ Kraj poluvremena. BiH nakon sjajne igre vodi sa 1:0

44’ Bešić i Čivić su dobili žute kartone u istom napadu.

43’ Šehić je spasio BiH u dva navrata u veoma kratkom periodu. Sjajno je intervenisao, odiše sigurnošću

32’ GOOOOOOOOL  Džeko dovodi BiH u vodstvo. Asistirao je Višća

30’ Utakmica je ušla u mirniji tok. Zmajevi se bore za svaku loptu, Italijani ne mogu baš lako doći do lopte

24’ Sjajna igra BiH. Todorović je šutirao, ovo je bio četvrti udarac u okvir gola Italijana

18’ Stopostotna šansa za BiH. Kontru je povukao Džeko, Višća šutirao ali je Bonucci blokirao i izbacio loptu u korner

15’ Bešić je upropastio sjajan napad naše reprezentacije. Bila je pozicija pet naših igrača nasparam tri Italijanska, ali njegova lopta prema Višći završava u gol autu

13’ Jorginho je zaradio žuti karton nakon što je faulirao Pjanića

11’ Italijani rade jaki presing na zadnju liniju naše ekipe, računajući na njihovu nesigurnost

10’ Nakon deset minuta utakmice omjer u posjedu lopte je 69% za Italiju, dok je BiH u posjedu lopte 31%

5’ Prva šansa za BiH. Korner je izveo Pjanić, a Čivić je šutirao glavom pored gola

3’ Quagliarella je opasno šutirao, ali je lopta prošla pored stative gola Šehića

1’ Prvi sa centra klrenuli su nogometaši BiH. Sretno Zmajevi!

BiH: Šehić, Ćivić, Bičakčić, Zukanović, Todorović, Pjanić, Bešić, Sarić, Gojak, Višća i Džeko.

Italija: Sirigu, Emerson, Chiellini, Bonucci, Mancini, Jorginho, Veratti, Barella, Bernardeschi, Insigne i Quagliarella.

Dobrodošli u tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za EURO 2020 između Italije i BiH.