kvalifikacije za ep

Izetova bomba prije 10 godina i šestorica koja će i večeras biti tu

New Project (74)

Šest igrača koji su bili akteri, za nas jedne od najvećih i navažnijih utakmica u istoriji bh. fudbala, one od 10. septembra 2013. godine kada smo pobjedom od 2:1 otvorili vrata Mundijala u Brazilu, i večeras će biti u zapisniku.

Kod nas su to Edin Džeko i Miroslav Stevanović, a kod Slovaka čak četvorica Peter Pekarik, Juraj Kucka, Martin Dubravka i Robert Mak.

Podsjećamo, Hamšik je pred kraj prvog poluvremena doveo Slovake u vodstvo, ali je reprezentacija BiH preokrenula u drugom dijelu golovima Ermina Bičakčića u 70. i Izeta Hajrovića u 78. minuti.

Golčina Izeta Hajrović u toj utakmici za potpuni preokret je za mnoge najljepši i najvažniji gol koji smo ikada zabili.

Inače, Slovačka i BiH su do sada četiri puta međusobno odmjeravale snage, tri puta smo mi slavili a jednom Slovaci.

U preostala dva susreta naše grupe sastaju se Lihtenštajn – Island od 18 sati, te Luksemburg – Portugal od 20 sati i 45 minuta.