Kadeti remizirali s Islandom, treba im još bod za plasman u elitni krug

nogomet_bih_kadeti_pripreme

Kadetska reprezentacija BiH odigrala je u 2. kolu kvalifikacijskog turnira za evropsko prvenstvo 2019. godine u Trening centru N/FSBIH u Zenici protiv Islanda 1:1 pa će za prolaz u elitni krug kvalifikacija morati u utorak, 16. oktobra, u Doboju kod Kakanja izvući makar jedan bod protiv Ukrajine.

Puleni selektora Zorana Erbeza danas poveli su u 44. minuti golom iz slobodnog udarca Faruka Durakovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena, iako su u 42. minuti bili ostali bez Davida Pisara. On je kao zadnji igrač odbrane oborio Andri Finanra Baldurssona te zaradio crveni karton.

Golman Nikola Ćetković je u 67. minuti skrivio penal, kada je oborio Baldura Loia Gudlaougssona, a precizan je sa bijele tačke bio Isak Johannesson.

Island će u utorak u Zenici igrati protiv Gibraltara, kojeg je bh. tim porazio s 8:0, a danas u Doboju kod Kakanja i Ukrajina s čak 11:0. Ukrajina je sada s četiri boda, koliko ima i BiH, Island je treći s dva boda, a Gibraltar bez bodova.