kvalifikacija za ep

Najcrnjih 45 minuta u istoriji Zmajeva

Najcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji ZmajevaNajcrnjih 45 minuta u istoriji Zmajeva

Otvorio nas je Ronaldo u 3. minutu iz disktabilno dosuđenog penala. Ronaldo je zabio i u 18. za 2:0

Fudbalska reprezenatacija BiH doživjela je pravi debakl u prvom poluvremenu utakmice 8. kola Kvalifikacija za EP 2024. godine. Portugalci su napunili mrežu Zmajeva do 40. minuta. Bilo je već 5:0 nakon prvih 45 minuta i na našu sreću nekako smo uspjeli odigrati drugo poluvrijeme a da ne primimo niti jedan gol.

Otvorio nas je Ronaldo u 3. minutu iz disktabilno dosuđenog penala. Ronaldo je zabio i u 18. za 2:0. Već u 25. minutu bilo je 3:0, a strijalac je bio Bruno Fernandes.

Joao Cancelo je u 32. minutu zabio za 4:0, a ispostavilo se tačku na “i” stavio je Joao Felix u 40. minutu susreta. U tih 45 minuta nismo uspjeli ni pogledati prema golu Portugalaca. S druge strane, od šest upućenih udaraca u okvir Šehićevog gola, ušlo je čak pet.

U drugom dijelu Savo Milošević je napravio pet izmjena. Prvo je iz igre na poluvremenu povukao Demirovića i Rahmanovića, a potom u 65. minutu i Stevanovića. Šehić je pozvan da izađe u 72. minutu zajedno sa Barišićem. Umjesto spomenutih zaigrali su Gazibegović, Hadžiahmetović, Hamulić, golman Vasilj i Gojković.

Na kraju 5:0 u korist Portugalaca!

Time je izjednačen naš najteži poraz u istoriji budući da nas je 5. maja 1998. godine u prijateljskom susretu u Cordobi istim rezultatom pobijedila selekcija Argentine.

Slovačka zakoračila na Euro

U našoj grupi Slovačka je slavila u Luksemburgu 1:0 i zakoračila jednom nogom na Euro. Island je s 4:0 dobio Lihtenštajna i tako nas prekosčio na tablici i gurnuo na petu poziciju. Sada je samo Lihtenštajn lošiji od nas.

Do kraja kvalifikacija Zmajevi će odigrati još dvije utakmice. Gostovaće Luksemburgu 16. novembra, a pom će na Bilinom polju dočekati Slovačku 19. novembra.

Šansu za plasman na Evropsko prvenstvo imat ćemo u martu, kada nas čeka baraž.

tabela

Bosna i Hercegovina – Portugal 0:5 (Ronaldo 5'p, 20’, Bruno 26’, Cancelo 32, Felix 42’)

Stadion Bilino polje (Zenica). Gledalaca: 15 000. Sudija: Halil Umut Meler (Turska).

BiH: Šehić (od 72. Vasilj), Kolašinac , Hadžikadunić, Barišić (od 72. Gojković), Dedić, Cimirot, Pjanić, Rahmanović (od 46. Hadžiahmetović), Stevanović (od 65. Hamulić), Demirović (od 46. Gazibegović) i Džeko.

Portugal: Costa, Cancelo, Inacio, Ruben Dias, Dalot, Otavio, Danilo, Bruno Fernandes (od 79. Neves), Rafael Leao (od 65. Neto), Ronaldo (od 65. Jota) i Joao Felix (od 79. Vitinha).