bakljada

Navijači BiH bakljama zasuli teren i istakli parolu

Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Luksemburga i Bosne i Hercegovine prekinuta je nakratko u 27. minuti, a prekid su izazvali navijači našeg državnog tima.

U tim trenucima je arbitar iz Latvije Andris Treimanis dosudio jedanaesterac za Luksemburžane, a navijači BiH su teren zasuli bakljama.

Uslijedio je prekid utakmice koji je trajao nekoliko minuta, a nakon toga su domaći golom iz penala stigli do velike prednosti od 2:0.

Uz bakljadu, navijači su istakli parolu na kojoj je pisalo “0% fudbal, 100% kriminal”, a snimak ovih dešavanja pogledajte OVDJE.

Podsjećamo, u oktobru su BH Fanaticosi prekinuli i utakmicu protiv Lihtenštajna u gostima, a to su uradili u znak protesta prema radu Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine.

I večeras su se, prije prekida, s tribina čuli povici “Savez napolje”.