play off za ep

Zmajevi na pola puta do finala

krunic (1)

I Sjeverni Irci su imali svoje šanse. Dva puta je Šehić bio praktično u mat poziciji, no završilo je ipak najbolje po našu selekciju

Nogometna reprezentacija BiH na Grbavici igra polufinale play offa za plasman na Evropsko prvenstvo koje će se održati iduće godine.

Na Grbavici smo dočekali Sjevernu Irsku, protiv koje nakon prvih 45 minuta vodimo 1:0.

Igrala se 13. minuta kada je Cipetić sjajno prošao po desnoj strani i ubacio na peterac do Krunića, a vezista Milana je plasiranim udarcem pogodio mrežu za 1:0.

Imali smo još nekoliko izglednih prilika, no do poluvremna više nismo uspjeli zatresti mrežu gostiju.

I Sjeverni Irci su imali svoje šanse. Dva puta je Šehić bio praktično u mat poziciji, no završilo je ipak najbolje po našu selekciju. Sville jeu 15. minutu šutirao glavom, a Šehić nevjerovatnom intervencijom spasio čist gol. Davis je opasno zaprijetio u 45. minutu, ali je lopta otišla preko gola.

Ekipi koju s klupe vodi Dušan Bajević ostaje da u drugom dijelu utakmice sačuva ovu prednost i tako se plasira u finale play offa. Tamo nas čeka bolji iz susreta Slovačke i Republike Irske. I tamo je poluvrijeme, rezultat je 0:0.