Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik obratio se danas novinarima u Banjoj Luci, gdje je govorio o nadolazećim Općim izborima. Tom prilikom istakao je da bi za njegovu političku partiju najpovoljniji scenario bio da kandidat opozicije bude aktuelni gradonačelnik Banje Luke Draško Stanivuković.
Dodik je naglasio da se ne bavi opozicijom u ovom bh. entitetu, ocijenivši da ona nije jedinstvena i da se suočava s brojnim problemima.
“Mislim da su oni beznadežan slučaj u mnogo čemu. Moje nije da ih ni integrišem ni dezintegrišem. Što se nas tiče, mi nemamo ništa protiv. Nama bi bio najbolji kandidat Draško Stanivuković. Ako ikako mogu da se okupe oko njega”, kazao je Dodik.
Izborna očekivanja
Govoreći o izbornim rezultatima, Dodik je istakao da SNSD vjeruje u svoju pobjedu, podsjećajući na prethodne izborne procese.
VEZANI Stanivuković: Blanuša i ja bićemo kandidati opozicije
“SNSD sa svojim koalicionim partnerima je izgurao pobjedu u kojoj smo morali da objašnjavamo zašto nema predsjednika koji se zove Milorad Dodik, zašto idemo na te izbore”, rekao je, prenosi RTRS.
Kandidati SNSD-a
Na pitanje o kandidatima SNSD-a za predstojeće izbore u oktobru, Dodik nije iznosio konkretna imena, ali je najavio da stranka ima više opcija.
“Kada bude vrijeme, mi ćemo predložiti naše kandidate i ići u kampanju. Imamo najmanje pet imena”, odgovorio je.
