Željezničar golom Lendrića slavio protiv Krupe (VIDEO)

BiH

zeljeznicar

Fudbaleri Željezničara u gostima su pobijedili Krupu s 1:0 u posljednjem susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je već početkom prvog poluvremena imao odličnu priliku za postizanje gola koju je propustio Miroslav Stevanović.

Gosti su u prvih 45. minuta zaprijetili u nekoliko navrata, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu oba tima su imala izgledne prilike za vodstvo, ali jedini gol u ovom meču u 64. minutu postiže napadač ”plavih” Ivan Lendrić.

Željezničar je ponovo prijetio preko Zajka Zebe deset minuta kasnije, ali njegov šut pogađa prečku. Promjene rezultata nije bilo, a Željezničar je upisao važnu pobjedu za nastavak takmičenja.

”Plavi” su ostali na trećem mjestu ligaške tabele, s četiri boda zaostatka za liderom Zrinjskim, te dva boda iza drugoplasiranog Sarajeva.