Zemljotres jačine 2,2 stepena po Richterovoj skali pogodio je večeras dio Bosne i Hercegovine, objavio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
Prema dostupnim podacima, podrhtavanje tla zabilježeno je u 19:20 sati.
Epicentar kod Foče
Epicentar zemljotresa bio je na dubini od 10 kilometara, 19 kilometara jugozapadno od Foče i oko 60 kilometara jugozapadno od Sarajeva.
Građani su na društvenim mrežama naveli da se podrhtavanje osjetilo u više dijelova zemlje, posebno u Foči i Sarajevu.
Novi potres nakon nekoliko dana
Ovo je drugi zemljotres koji je pogodio Bosnu i Hercegovinu u posljednjih nekoliko dana.
Podsjetimo, u noći između 28. i 29. maja područje Hercegovine pogodio je zemljotres jačine 3,8 stepeni po Richterovoj skali.
PROČITAJTE JOŠ Veliki požar kod Jablanice i dalje aktivan, helikopter pomagao u gašenju
Tada je epicentar bio na dubini od 10 kilometara, 11 kilometara sjeverozapadno od Trebinja i 72 kilometra jugoistočno od Mostara.
Srećom, prema dosadašnjim informacijama, ni u jednom od ova dva zemljotresa nije prijavljena materijalna šteta.


