Policijski službenici Sektora kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona u utorak su na području Mostara uhapsili I. F. (1997.) iz Mostara.
Dobrovoljno predao “joint”
Kako je saopćeno iz MUP-a HNK, osumnjičeni je tokom policijskog postupanja dobrovoljno predao jedan “joint”.
Na osnovu usmene naredbe Općinskog suda u Mostaru policijski službenici izvršili su pretres kuće koju koristi uhapšeni.
Pronađena oprema za uzgoj
Prilikom pretresa pronađene su i oduzete tri veće stabljike koje izgledom podsjećaju na marihuanu, četiri plastična kanistera i tri boce s tekućinom za ubrzani rast biljaka.
Policija je također oduzela ventilator, lampu korištenu za uzgoj biljaka, digitalnu vagu za precizno mjerenje, više sjemenki koje izgledom podsjećaju na sjemenke marihuane te tri plastične vrećice s nepoznatom biljnom materijom koja asocira na marihuanu.
O svemu je upoznat nadležni tužilac, a policijski službenici nastavljaju poduzimati zakonom propisane mjere i radnje.


