Kim Raisner

Izbačena s Olimpijskih igara jer je udarila konja

New Project (9)

Saint Boy je, navodi se, bio neposlušan i kad ga je kontrolirala takmičarka prije Schleu,

Kim Raisner, trenerica u modernom petoboju, izbačena je s Olimpijskih igara zbog udaranja konja tokom nastupa.

Prema izvještajima iz Tokija, Raisner se trudila pomoći Anniki Schleu koja je imala problema u kontroliranju konja Saint Boy.

U modernom petoboju takmičarima se daje 20 minuta da se pokušaju povezati s nepoznatim konjem. Saint Boy je, navodi se, bio neposlušan i kad ga je kontrolirala takmičarka prije Schleu, no najdalje i najneprimjerenije u pokušaju da ga smiri i kontrolira otišla je Raisner koja ga je udarila šakom.

Raisner se i sama natjecala u petoboju na Olimpijskim igrama 2004., a Schleu je bila jedna od kandidatkinja za medalje.

Višestruka europska i svjetska prvakinja u modernom petoboju bila je najbolja nakon mačevanja i plivanja, no potom ostala u suzama kod konjičkih skokova te je zauzela posljednje, 31. mjesto.