marko grlic (1)

Izgubio je život unatoč reanimaciji kojoj je odmah podvrgnut

Austrijska policija potvrdila je u utorak da je u skijaškom centru u Söldenu došlo do nesreće u kojoj je život izgubio slovenski snowboarder Marko Grilc. On se ondje nalazio na snimanju promotivnog videa za to skijalište.

Prema navodima slovenskih medija, Grilc je tokom jednog spusta pao u dubok snijeg i udario u stijenu prekrivenu snijegom. Nije imao zaštitnu kacigu. Izgubio je život unatoč reanimaciji kojoj je odmah podvrgnut.

Grilc je bio najpopularniji slovenski freestyle snowboarder i jedan od najuspješnijih. Bio je četverostruki juniorski svjetski prvak, pobjednik Big Air Svjetskog kupa, pobjednik natjecanja Billabong Air & Style u Innsbrucku 2009. i O'Neil Evolution Slopestyle godinu dana kasnije, ukupno drugi u Svjetskom kupu 2008. godine, a osvajao je i medalje na X igrama.

Posljednjih deset godina napravio je puno za popularizaciju ovog sporta aktivnošću na društvenim mrežama.