Svjetski kup

Petra Vlhova pobjednica slaloma na Sljemenu

Drugo mjesto sa zaostatkom od 50 stotinku osvojila je četverostruka pobjednica Sljemena Amerikanka Mikaela Shifrin

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobjednica je slaloma Svjetskog kupa na zagrebačkome Sljemenu.

Vodeća slalomašica svijeta Vlhova iskoristila je startni broj jedan i daleko najbrže prošla prvu vožnju sljemenski Crveni spust u iznimno teškim uvjetima na stazi prekrivenoj lišćem, po visokoj temperaturi i jakim južnim vjetrom. U drugoj vožnji je Slovakinja sačuvala prednost i slavila po treći puta uzastopno na Sljemenu.

Drugo mjesto sa zaostatkom od 50 stotinku osvojila je četverostruka pobjednica Sljemena Amerikanka Mikaela Shifrin, koja se upravo u Zagrebu vratila natjecanju u Svjetskom kupu, osam dana nakon pozitivnog testa na koronavirus. Treća je bila Austrijanka Katharina Liensberger (+2.11).

Zbog epidemioloških razloga i ove godine na Sljemenu nije bilo gledatelja, prenosi Hina.