SEHA liga: Borac m:tel poražen od Brest Meškova

borac meskov

Rukometaši Borac m:tela poraženi od bjeloruskog Brest Meškova sa 42:34 (20:16) u 16. kolu SEHA lige.

Nakon skopskog Vardara Banjalučani su u Boriku očekivano poraženi od još jedne vrhunske ekipu, koja spada u favorite ovog regionalnog takmičenja.

Bh. prvak je u prvom dijelu susreta održavao rezultatski priključak do 11. minute (8:8), nakon čega su gosti došli do osjetnijeg vodstva, a na odmor su otišli sa četiri gola prednosti.

Na početku drugog poluvremena Borac je smanjio zaostatak, ali je bjeloruski tim uzvatio serijom 5:0 te zatim došao i do najveće prednosti (36:25). Gosti su održavali vodstvo do 58. minute, a u finišu susreta domaći rukometaši su s tri vezana gola uspeli samo da ublaže poraz.

U redovima Borca najefikasniji su bili Ratko Nikolić sa šest i Marko Ćeranić sa pet golova, a u pobjedničkoj ekipi Rastko Stojković sa devet golova.

Rukometaši Boraca na tabeli zauzimaju pretposljednje, 9. mjesto sa deset bodova, dok je Brest Meškov treći sa 30.

Naredni susret Borac igra 22. februara u Banjoj Luci protiv Vojvodine iz Novog Sada.