Bundesliga

Bochum nanio Bayernu poraz kakav nije doživio od 1975.

bochum222 (1)

Do kraja susreta Bayern je uspio samo umanjiti poraz novim golom Lewandowskog u 75. minuti susreta

Bochum je iznenadio Bayern u utakmici 22. kola njemačke Bundeslige te s uvjerljivih 4:2 pobijedio na domaćem terenu. Bavarci su trenutno vodeća ekipa lige, a Bochum nakon ove pobjede tek 13. na tabeli, ali na terenu nije izgledalo tako.

Već u 9. minuti mrežu Bochuma načeo je Robert Lewandowski, ali onda se Bochum probudio i do kraja prvog dijela strašnom dominacijom izbrisao Bayern s terena.

Za Bochum su nakon toga pogađali redom: Christopher Antwi-Adjei u 18. minuti, Jürgen Locadia u 38. minuti s bijele tačke, Cristian Gamboa u 40. minuti i Gerrit Holtmann u 44. minuti. Do kraja susreta Bayern je uspio samo umanjiti poraz novim golom Lewandowskog u 75. minuti susreta.

Bochum je tako danas postao prva ekipa od 1975. koja je Bavarcima postigla u Bundesligi četiri gola u prvih 45 minuta. Tada je im to napravio Eintrahct koji im je dao pet golova.