prijateljska utakmica

Čelik rođendansko slavlje uveličao trijumfom protiv Veleža

nk celik (1)

Mahmutović, koji je večeras okončao igračku karijeru, ali ima ponudu zeničkog kluba da ostane u ulozi pomoćnog trenera Duvnjaku, rođen je 6. aprila 1986. godine u Doboju

Prijateljskom utakmicom protiv mostarskog Veleža, koja je okončana rezultatom 2:1 (1:1) u korist zeničkog kluba, Čelik je uveličao obilježavanje svog 77. rođendana.

Mostarski tim je, prije tačano mjesec dana, upravo na Stadionu “Bilino polje”, a gdje se večeras okupilo oko 2.500 navijača, u finalu Kupa Bosne i Hercegovine protiv Sarajeva slavio nakon boljeg izvođenja penala te osvojio prvi trofej Kupa BiH.

Velež je u večerašnjem debiju na klupi svog novog trenera, Amara Osima, došao u vodstvo od 1:0 u 6. minuti, a strijelac je bio Dževad Sijamija. Čelik je na 1:1 poravnao već u 25. minuti, a strijelac je bio Emir Karalić.

Mostarci su u 52. minuti ostali s igračem manje, jer je crveni karton dobio Denis Zvonić. On je napravio prekršaj kao zadnji igrač odbrane pa je Velež nastavio igrati s 10 igrača. Međutim, u 80. minuti teren je zbog prekršaja na ivici 16-erca te direktnog crvenog kartona morao napustiti i rezervni golman Faris Ribić.

Mostarci su tako meč završili s devet igrača, a trener Osim morao je na teren vratiti prvog golmana Slavišu Bogdanovića. Osim rođendanskog slavlja, na večerašnjem se meču od aktivnog igranja oprostio i 36-godišnji zenički napadač Ajdin Mahmutović, koji je kapitensku traku prepustio Aladinu Isakoviću te napustio teren u 10. minutu meča.

Zamijenio ga je mladi napadač Besim Kolić, koji je upravo u 64. minuti pogodio za 2:1 i veliki preokret Čelika, koji je pod vodstvom mladog trenera Armina Duvnjaka (32 godine) ovog proljeća upisao pobjede u svim mečevima- 13 prvenstvenih, dva meča Kupa Zeničko-dobojskog kantona te večerašnji prijateljski meč protiv Veleža.

Mahmutović, koji je večeras okončao igračku karijeru, ali ima ponudu zeničkog kluba da ostane u ulozi pomoćnog trenera Duvnjaku, rođen je 6. aprila 1986. godine u Doboju. U redove Čelika stigao je 2005. godine iz tešanjskog TOŠK-a, a nastupajući za klub sa Bilinog polja upisao je i dva nastupa za U21 reprezentaciju BiH.

NK Čelik iz Zenice, koji je osnovan 16. juna 1945. godine, u svojoj historiji 17 puta je igrao u Prvoj ligi bivše Jugoslavije, a sa dva trofeja Srednjoevropskog kupa (1970/1971 i 1971/1972) te jednog Intertoto kupa (1975) ujedno su i najtrofejniji bh. klub na internacionalnoj sceni. Uz to su bili i prvi prvaci nezavisne države Bosne i Hercegovine.

Zeničani su, naime, naslov bh. prvaka osvajali tri puta uzastopno- u sezonama 1994/1995, 1995/1996 te 1996/1997, a tih su se godina okitili i sa dva trofeja Kupa BiH – 1994/1995 i 1995/1996 godine pa su i ukupno jedan od najtrofejnijih bh. klubova.