Zrinjski poražen od Shiraka, biće teško u revanšu

zrinjski shirak

Nogometaši Zrinjskog iz Mostara poraženi su na gostovanju armenskom Shiraku sa 0:2, u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige.

Zrinjski, trećeplasirana ekipa prošle sezone Premijer lige BiH, u ovom meču nije imao mnogo prilika da ostvari povoljan rezultat za revanš u Mostaru.

Na gradskom stadionu “Gyumri” domaći tim je imao inicijativu od samog početka prvog poluvremena, što je rezultiralo golom u 20. minutu koji je postigao Bougouhija.

Zrinjski je rijetko uspjevao probiti odbranu domaćina, a do kraja poluvremena Shirak je prijetio iz kontranapada, ali nije uspio doći do drugog gola.

Početkom drugog poluvremena predstavnik BiH je zaigrao nešto bolje i upisao dobru priliku za postizanje izjadnačujućeg gola, ali šut Šćepanovića bio je izblokiran.

Shirak je nastavio igrati dobro i brzim kontranapadima je prijetio golmanu Zrinjskog Dujkoviću. Nakon nekoliko promašaja domaćin je u 67. minutu postigao drugi gol na utakmici, a strijelac je ponovo bio Bougouhi.

Zrinjski je pokušavao postići pogodak koji bi ga vratio u igru, ali šutevi Mostaraca bili su neprecizni.

Shirak je stekao odličnu prednost pred revanš koji će biti odigran za sedam dana u Mostaru.