Svjetsko prvenstvo

Gana savladala Južnu Koreju u sjajnoj utakmici sa pet golova

gana-fifa

Reprezentacija Gane pobijedila je Južnu Koreju rezultatom 3:2 u susretu 2. kola skupine H Svjetskog nogometnog prvenstva.

Nakon prvog poluvremena Gana je imala vodstvo 2:0, a strijelci su bili Mohammed Salisu u 24. i Mohammed Kudus u 34. minutu.

Korejci su do izjednačenja došli preko Gue-Sunga Choa koji je u razmaku od tri munite, prvo u 58. a zatim u 61. minuti, dva puta pogodio za 2:2.

Ganu je u vodstvo ponovno doveo Kudus, koji se u 68. minuti drugi put upisao na listu strijelaca.

Posljednja četvrtina utakmice igrala se isključivo na polovici Gane, ali Korejci nisu uspjeli nekoliko solidnih prilika pretvoriti u pogodak i susret je završio rezultatom 3:2.

U skupini H Portugal i Gana imaju po 3 boda, a Urugvaj i Južna Koreja po bod.

Drugi susret ove skupine od 20 sati večeras igraju Portugal i Urugvaj.