Kraj priče: Barca usred Madrida osigurala titulu

messi atletico

Golom Lea Messija u 65. minutu utakmice Barcelona je večeras u Madridu osigurala naslov prvaka Španije, 23. u klupskoj istoriji. Messijev gol bio je jedini na utakmici protiv Atletica, ali sasvim dovoljan za tri boda i novi naslov prvaka Katalonaca.

Real je gostovao u Barceloni, kod Espanyola, i stigao do pobjede od 4:1. Za Madriđane su pogađali Ronaldo (59., 83. i 91. minuta), te Marcelo (79.). Jedini gol za domaće postigao je Stuani (73.).

Ronaldu je to bio sedmi het-trik ove sezone u Primeri, a 26. u tom takmičenju otkada je obukao dres Reala. Stigao je tako do brojke od 45 golova ove sezone. Messi je zabio 41.

Deportivo našeg Harisa Mednjanina stigao je do pobjede protiv Levantea (2:0) i solidnih izgleda da ostane u Primeri. U posljednjem kolu Deportivo gostuje kod Barcelone, dok njegovi konkurenti za opstanak Granada i Almeria igraju protiv ekipa koje se bore za Ligu prvaka, Atletica i Valencije. Medunjanin je danas sjedio na klupi.