Rapid napravio senzaciju i izbacio Ajax

rapid111

Nogometaši bečkog Rapida kreirali su najveću senzaciju trećeg pretkola Lige prvaka i usred Amsterdama izbacili Ajax pobjedom 3:2.

Kako je prva utakmica završila 2:2, Austrijancima je igrala samo pobjeda, a veliki korak prema njoj napravili su u prvih 45 minuta nakon koji su imali 2:0 golovima Beriča i Schauba.

Kopljanici su se vratili u igru golovima Milika u 53. i Gudelja u 75. minuti, ali novi šok za Amsterdam Arenu uslijedio je u 77. minuti kada je drugi gol na utakmici zabio Schaub. Srđan Grahovac odigrao je 90 minuta za bečku ekipu.

APOEL je prošao dalje iako je kod kuće izgubio od Midtjyllanda 1:0. Dovoljno im je bilo 2:1 iz prve utakmice.

A Danci imaju za čime žaliti jer su na Kipru vodili od treće minute golom Svijatčenka, a od 30. minute imali su igrača više nakon isključenja Oliveire. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Monaco je već kod Young Boysa pobjedom 3:1 riješio pitanje prolaska, a danas su to potvrdili s uvjerljivih 4:0. Svi golovi pali su u nastavku u razmaku od 54. do 77. minute, a strijelci su bili Cavaleiro, Kurzawa, Martial i El Shaarawy.