Kvalifikacije za SP

Težak poraz bh. nogometašica u Danskoj

zenska nogometna reprezentacija bih (1)

Naredni kvalifikacioni meč Zmajice će odigrati protiv Rusije 26. oktobra

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Viborgu od Danske sa 8:0 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023.

Meč je odigran pred punim tribinama Viborg Stadiona, a posebno raspoložena za igru u prvom poluvremenu bila je Signe Bruun koja je postigla četiri gola u 7, 27, 35 i 39 minuti.

Bosna i Hercegovina je zaprijetila u 45. minuti kad je nakon centaršuta Amele Kršo iz slobodnog udarca sa sredine terena, Melisa Hasanbegović sa peterca loptu poslala pored gola.

Domaći sastav je imao inicijativu i u nastavku, a Brun je 58. minuti postigla još jedan pogodak. Mille Gejl u 65. minuti  postiže šesti gol za Dansku, a u 75. minuti odličnu priliku imala je naša reprezentacija.

Jelena Koprena je ubacila iz slobodnog udarca, a u gužvi u šesnaestercu lopta dolazi na peterac do Ane Bojanić koja nije bila precizna. Pernille Harder u 80. pogađa za 7:0, a konačan rezultat postavlja Sara Andersen u 90 minuti.

Naredni kvalifikacioni meč Zmajice će odigrati protiv Rusije 26. oktobra u 14 sati u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.