ponovo će sve prosuti?

Veliki kiks Višćinog Bašakšehira u utrci za prvaka Turske

visca-1

Ekipa Bašakšehira je imala više prilika za pogodak u ovoj utakmici ali je na kraju ipak poražena od tima koji se bori za opstanak u najjačoj turskoj ligi

Ekipa Medipol Bašakšehira je u utrci za prvaka Turske u 30. kolu Super lige neočekivano poražena kao domaćin u Istanbulu od Goztepea rezultatom 0:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Goztepe je poveo preko Camerona Jeromea koji je pogodio već u 7. minuti na asistenciju Titija.

Prednost na 0:2 su povećali golom Deniza Kadaha u 85. minuti, što je bio i konačan izhod meča.

Ekipa Bašakšehira je imala više prilika za pogodak u ovoj utakmici, ali je na kraju ipak poražena od tima koji se bori za opstanak u najjačoj turskoj ligi.

U ekipi Bašakšehira bh. reprezentativac Edin Višća igrao je cijeli meč, dok je Riad Bajić ušao u igru u 72. minuti.

Nakon ovog poraza Bašakšehir i dalje zauzima prvo mjesto sa 62 boda, a slijede Galatasaray sa 59 i utakmicom manje, Bešiktaš 56, također s utakmicom manje i Trabzonspor koji ima 52 boda i utakmicu manje.

Goztepe se, nakon ove pobjede, nalazi na 15. poziciji sa 30 osvojenih bodova.

U 30. kolu, ekipa Galatasaraya, koja se također bori za titulu, igra u gostima protiv Konyaspora, dok Bešiktaš dočekuje ekipu Ankaragucua.