kvalifikacije

Zvezda nije uspjela, ali Dinamo jeste: Legia pala u Varšavi, za Ligu prvaka protiv Sheriffa

dinamoo

Dinamo je pobjedom protiv Legije ukupnim rezultatom 1:2 obezbijedio prolaz dalje

Večeras su igrani revanš mečevi 3. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Iako je veliki derbi Dinama i Zvezde u playoffu Lige prvaka bio već najavljen, srbijanski prvak je ranije šokantno ispao od moldavskog Sheriffa.

Dinamo je uspio proći protiv Legije ukupnim rezultatom 1:2. Modri su poveli u 20. minuti. Nekoliko lijepih driblinga je napravio Ivanušec, uputio pas za Franjića koji je pogodio mrežu domaćih za 0:1, ispostavit će se konačni rezultat.

U 27. minuti gosti s Maksimira su imali sreće. Fudbaler Legije Martins je tada pogodio prečku.

Početak drugog poluvremena obilježen je ofanzivom Poljaka. Legia je napadala, ali bezuspješno. Ponajbolju šansu za Zagrepčane u drugom poluvremenu imao je Oršić, ali je bio neprecizan.

Dinamo je do kraja zadržao prednost od 0:1. S obzirom na maksimirski remi od 1:1, minimalna pobjeda je Modrim bila dovoljna za prolaz dalje.

U ostalim susretima revanš mečeva 3. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka rezultati su glasili:

Slavia Prag – Ferencvaros 1:0 (1-2)

Shaktar – Genk 2:1 (4-2)

Ludogorets – Olympiakos 3-2 (4:3)

Midtjylland – PSV 0:1 (0-4)

Monaco – Sparta Prag 3:1 (5-1)

Young Boys – Cluj 3:1 (4-2)

Benfica – Spartak Moskva 2:0 (4:0)

Rangers – Malmo 1:2 (2:4)