Zmajevi “petardom” ispratili Gibraltar, sada čekamo Grke FOTO

zamjevi

Nogometna reprezentacija BiH zabilježila je rutinsku pobjedu u 5. kolu Kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji. Na Bilinom polju Zmajevi su dočekali Gibraltar i ispratili ga sa pet golova u mreži.

Vedad Ibišević pogodio je već u 4. minutu, nakon sjajne asistencije Miralema Pjanića. Upravo je Pjanić započeo akciju u 44. minutu kada je Edin Višća asistirao Ibiševiću za 2:0.

U drugom poluvremenu zabili smo još dva gola. Prvo je Avdija Vršajević, povratnik u dres BiH, na asistenciju debitanta Danijela Pavlovića pogodio za 3:0 u 51. minuti. Samo četiri minuta kasnije Vršajević je asistirao Višći za 4:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je Ermin Bičakčić u sudačkoj nadoknadi.

Narednu utakmicu u Kvalifikacijama za SP 2018. Zmajevi igraju 9. juna na Bilinom polju, a protivnik će biti Grčka. Treba spomenuti da BiH za tri dana u Elbasanu igra prijateljsku utakmicu protiv Albanije.

Grci svoju utakmicu 5. kola igraju večeras od 20.45 sati, u gostima kod lidera Belgije. U drugoj utakmici u našoj grupi Kipar i Estonija odigrali su bez golova.