Vedad Ibišević postigao svoj 96. bundesligaški gol (FOTO)

ibisevic

Hertha je u okviru 6. kola Bundeslige kao domaćin povela protiv HSV-a a strijelac gola bio je bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Ibišević je zatresao mrežu golmana Adlera u 29. minuti utakmice kada je sjajno reagovao i odbijenu loptu plasirao u mrežu šutirajući uz lijevu  stativu.

Da je Vedo u top formi pokazao je i  u 70. minuti kada je na asistenciju Stockera pogodio za vodstvo Herthe od 2:0.

Bh. centarfor gol je proslavio u originalnom stilu posvećujući ga tek rođenoj kćerki.

Ovim golom Ibišević je prestigao Sergeja Barbareza i postao najubojitiji bh. fudbaler u Bundesligi. Ukupno je postigao 96 pogodaka i sada se nalazi na šestom mjestu liste najboljih strijelaca – stranaca u Bundesligi svih vremena.

Barbarez: Ibiševićev uspjeh me nije iznenadio

Hertha ovu sezonu igra odlično i ukoliko trijumfuje danas preuzet će drugo mjesto od Dortmunda koji svoju utakmica igra danas protiv Leverkusena u kasnijem terminu.