Težak poraz mladih košarkaša BiH na otvaranju Eurobasketa

spanija_bosna

Košarkaška reprezentacija BiH do 18 godina porazom je otvorila Evropsko prvenstvo koje se igra u Rigi. Naš tim izgubio je Španije rezultatom 94:64.

Španci su u ovom meču bili veliki favoriti pa su na kraju upisali u očekivan trijumf. Sve je bilo gotovo nakon prvog poluvremena kada je rezultat bio 49:31 u korist našeg današnjeg protivnika.

Furija je bila ubjedljiva i u trećem periodu (30:13). Izabranici Borisa Džidića su bili nešto bolji u posljednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 15:20.

Najefikasniji u našem timu bio je Karlo Matković sa 22 poena, dok su Vojin Ilić i Josip Ramljak dodali po 13 odnosno 12 poena. Španci su ravnomjerno rasporedili poene, a najefikasniji je bio Didac Cuevas (14).

Bosna i Hercegovina sutra igra protiv Ukrajine, a meč počinje u 17:30.