evropsko prvenstvo

Derbi prvog kola na EP odlučen autogolom

goool (1)

Zatresli su Francuzi mrežu Neuera u 85. minutu, no gola Benzeme poništen je nakon korištenja VAR tehnologije, zbog ofsajda

Francuska je sa samo jednim udarcem u okvir gola za 90 minuta slavila pobjedu od 1:0 na otvaranju Evropskog prvenstva protiv Njemačke.

No, i taj jedan udarac u okvir gola nije završio u mreži. Jedini gol na utakmici zabio je Hummels, koji je pogodio vlastitu mrežu u 20. minutu.

Mbappeu je poništen gol zbog ofsajda u 67. minutu.

Zatresli su Francuzi mrežu Neuera i u 85. minutu, no gola Benzeme poništen je nakon korištenja VAR tehnologije, zbog ofsajda.

U 78. minutu Francuzi su tražili penal nakon što je Hummels srušio Mbappea, ali nisu ga dobili… Zanimljivo, iako je situacije više ličila na penal, VAR se ovaj put nije oglasio.

U “grupi smrti” kako mnogi zovu Grupu F, nešto ranije aktuelni evropski prvaci Portugalci s 3:0 razbili su Mađare u zadnjih desetak minuta utakmice. Dva gola zabio je sjajni Cristiano Ronaldo.

U drugom kolu Francuska igra s Mađarskom, dok Njemačka ide na megdan Portugalu. Utakmice su na programu 19. juna.