premijer liga bih

Željo se osramotio u Konjicu, Igman osvojio važne bodove

igman zeljo

Željezničar je u drugom dijelu krenuo ofanzivno, no bez konkretnog učinka

Na Gradskom stadionu u Konjicu, uprkos kiši koja je padala, viđena je odlična utakmica. U 20. kolu Premijer lige BiH Igman je s 3:1 savladao Želju.

Domaći su poveli u 34. minutu kada je Mirsad Ramić odlično skočio nakon ubačaja Jakupovića s lijeve strane i poslao loptu u mrežu Želje.

Željezničar je u drugom dijelu krenuo ofanzivno, no bez konkretnog učinka.

Igman je uduplao svoje vodstvo u 76. minuti. Viđena odlična akcija između rezervista Bešagića koji je upisao asitenciju, a golom je krunisao Mersudin Ahmetović.

U finišu utakmice dosta uzbuđenja. Prvo je Mirko Oremuš u 85. minuti dobio crveni karton (drugi žuti) pa je Igman ostao s igrame manje. Ubrzo nakon toga je Sulejman Krpić pogodio u 89. minuti i smanjio prednost domaćina na 2:1.

No, nije Želje uspio napraviti ništa više. Naprotiv, domaći su iz penala u prvoj minuti nadoknade zabili za konačnih 3:1. Durakovića je u šesnaestercu srušio golman Plavih a sudija pokazao na bijelu tačku. Strijelac trećeg gola za Igmana bio je bivši igrač Želje Petar Bojo.