premiership

Pobjedom Leicestera na Old Traffordu, City postao prvak Engleske

united (1)

Odlučujući gol djelo je Caglara Soyuncua u 66. minuti nakon ubačaja iz ugla

Leicester je u 36. kolu engleske Premierlige slavio s 2:1 u Manchesteru protiv Uniteda. Tim rezultatom Manchester City je osigurao naslov prvaka jer tri kola prije kraja ima deset bodova više od prvog pratitelja Uniteda.

To je Cityju peta titula prvaka Engleske u posljednjih devet godina, a čak treća u posljednje četiri godine.

Za City je to sedma titula u klupskoj istoriji, pri čemu treća otkako je Pep Guardiola preuzeo klub prije pet godina.

Otkada se Premier liga u ovom formatu, City se izjednačio s Chelseajem s brojem osvojenih titula (5). Najviše titula u Premier ligi ima Manchester United, čak 13.

City sad još čeka finale Lige prvaka 29.maja protiv Chelseaja, a ove sezone su već osvojili i Liga kup.

Leicester je poveo u desetoj minuti preko 19-godišnjeg Lukea Thomasa, a United je izjednačio pet minuta kasnije pogotkom Masona Greenwooda nakon lijepe solo akcije.

Odlučujući gol djelo je Caglara Soyuncua u 66. minuti nakon ubačaja iz ugla.

Ovom pobjedom Leicester je napravio ogroman korak prema plasmanu u Ligu prvaka.

Skočio je na treće mjesto, a u Ligu prvaka sljedeće sezone će prve četiri ekipe. Leicester ima osam bodova više od petoplasiranog West Hama uz utakmicu više, te devet bodova više i dvije utakmice više od prošlosezonskog prvaka Liverpoola.

United je još ranije osigurao Ligu prvaka.